Odkryj Zakopane
Odkryj Zakopane
Reklama
Wypocznij i odpręż się w SPA. Zobacz najlepsze pakiety spa Wybieraj i rezerwuj już dziś!
Informacje
Co zwiedzić?
Polecane
Zakopane - szkoły narciarskie
Zakopane posiada bogato rozbudowaną ofertę turystyczną dla wielbicieli sportów zimowych. Co jednak z tymi, którym marzy się jazda na nartach, a którzy jeszcze nigdy nie mieli takiego sprzętu na nogach? Nie ma problemu! W Zakopanem praktycznie przy każdym większym ośrodku narciarskim funkcjonuje również szkoła jazdy na nartach lub snowboardzie.

 "Narty są sportem uzależniającym" - powie tak każdy kto przynajmniej raz spróbował tego rodzaju wysiłku fizycznego. Są (niestety) również sportem, w którym użytkownik jest niezwykle narażony na obrażenia i różnego typu złamania. Aby zminimalizować zagrożenie należy odpowiednio dobrać sprzęt sportowy, zjeżdżać zawsze w kasku oraz poznać podstawy jazdy na nartach - zawodowstwo przychodzi wraz z praktyką.

Szkoły narciarskie w Zakopanem, które warto polecić to m.in. HSKI - ulokowana na ul. Harenda 21, według informacji podanej na stronie internetowej ośrodka, posiada on obecnie 30 instruktorów przygotowujących do jazdy (w tym 4 wyspecjalizowanych w zjeździe na snowboardzie). Zajęcia mogą się odbywać indywidualnie lub grupowo. Grupy są dzielone również pod względem wieku - osobna nauka dla dzieci i dla osób, które „dziećmi ciągle się czują" chociaż ich metryka już na to nie wskazuje.  

Z innych szkół narciarskich warto wspomnieć o Stramie - w której zatrudnionych jest ponad 50 instruktorów i instruktorek, którzy uczą nie tylko klasycznego zjazdu na nartach, ale również zbierającego coraz większą popularność (za sprawą Justyny Kowalczyk) biegu narciarskiego, instruktorzy poza tym dokładnie mogą wytłumaczyć jak powinno się bezpiecznie poruszać skuterem śnieżnym (nie jest to wcale takie proste zajęcie jakby się mogło wydawać). Warto jeszcze wspomnieć o szkółce Gaj-Ski Sport ulokowanej na Kasprowym Wierchu, szkole Ski Tatry - na Polanie Szymoszkowej oraz o szkole Gigant na Wielkiej Krokwi.