Odkryj Zakopane
Odkryj Zakopane
Reklama
Wypocznij i odpręż się w SPA. Zobacz najlepsze pakiety spa Wybieraj i rezerwuj już dziś!
Informacje
Co zwiedzić?
Polecane
Zakopane - szlaki turystyczne
Zakopane zimą jest rajem dla narciarzy, natomiast w sezonie letnim jest idealnym miejscem dla osób, które kochają przyrodę, spokój oraz szukają niesamowitych widoków. Miasto leży w końcu u podnóża Tatr, w jego obrębie znajduje się również część Tatrzańskiego Parku Narodowego - jest zatem miejscem bogatym w piękne krajobrazy. Posiada również całą sieć odpowiednio przygotowanych szlaków turystycznych dostosowanych poziomem trudności do doświadczenia i kondycji turystów.

Jednymi z najczęściej wybieranych szlaków turystycznych są drogi na Giewont. Na górę będącą wizytówką Zakopanego, na której szczycie widnieje potężny, metalowy krzyż prowadzą trzy szlaki górskie. Pierwszy prowadzi obok wodospadu Siklawica i wchodzi się na szczyt od strony Doliny Strążyskiej - jest to szlak bardzo malowniczy, w miarę prosty, a przez to najczęściej wybierany przez turystów. Drugi szlak prowadzi przez Dolinę Małej Łąki i Wielką Turnię, trzeci natomiast przez Halę Kondratową.  

Inną wizytówką Zakopanego jest Morskie Oko - jezioro ulokowane u podnóża najwyższego szczytu Tatr po stronie polskiej - Rys (2499 m n.p.m.). Trasy prowadzące nad Morskie Oko są równie często wybierane przez turystów jak trasy prowadzące na Giewont. Jezioro ulokowane jest w niesamowicie malowniczym miejscu, poza tym jest ono przystankiem dla osób, które wybierają się na Rysy. Nad jeziorem położone jest schronisko, w którym turyści mogą wypocząć przed dalszą drogą, spędzić noc lub posilić się.

Innymi bardzo popularnymi trasami w Tatrach są Czerwone Wierchy i szlak Grześ-Rakoń-Wołowiec. Są to trasy prowadzące przez szczyty tatrzańskich gór. Bardzo często wybierane przez turystów ze względu na niesamowite widoki Tatr (łącznie z tymi po stronie słowackiej). Szlaki nie należą jednak do najprostszych. Trasa na Czerwone Wierchy miejscami jest wąski i stroma dlatego poleca się ją bardziej zaaklimatyzowanym z warunkami górskimi turystom.