Odkryj Zakopane
Odkryj Zakopane
Reklama
Wypocznij i odpręż się w SPA. Zobacz najlepsze pakiety spa Wybieraj i rezerwuj już dziś!
Informacje
Co zwiedzić?
Polecane
Zakopane - wyciągi narciarskie
Zakopane w okresie zimowym jest oblegane przez miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Nie ma się co dziwić, miasto jest w końcu świetnie przygotowane pod względem przyjęcia i ugoszczenia pasjonatów sportów zimowych. Podhale, ze względu na odpowiednie ukształtowanie terenu, jest rajem dla fanatyków sportów zimowych. 

 W samym Zakopanem możemy wyliczyć kilkanaście stoków narciarskich podzielonych pod względem różnych poziomów trudności zjazdu. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami są specjalnie przygotowane stoki nazywane „oślimi łączkami". Na nich, pod czujnym okiem instruktora, można się nauczyć podstaw jazdy bez obawy o swoje zdrowie.

Dla osób, które są już przyzwyczajone do nart lub deski, ale wciąż nie czują się pewnie na stoku, są przygotowane trasy dla tzw. średniozaawansowanych. Nie są zbyt długie i strome dzięki czemu osoba, która z nich korzysta powinna spokojnie utrzymywać równowagę i panować nad sprzętem. Kiedy narciarz czuje się pewnie wtedy już może spokojnie skorzystać z najtrudniejszych tras, które tak naprawdę dają najwięcej przyjemności. 

W Zakopanem warto zwrócić uwagę na kilka profesjonalnie przygotowanych wyciągów. Wyciąg, a właściwie kolej linowo-terenowa „Gubałówka" - ma długość 1388 m, potrafi przewieść jednorazowo 120 osób, natomiast sam stok jest odpowiednio oświetlony i ośnieżany, posiada również kilka tras przeznaczonych dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania. Wyciąg „Gąsienicowa" - Kuźnice cieszy się również dużą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Nie posiada on jednak ani odpowiedniego oświetlenia, nie jest także sztucznie naśnieżany, jednak już samo dostanie się do niego to jest przygoda!

Aby móc pozjeżdżać z tego stoku trzeba bowiem najpierw wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Trzeci wyciąg, o którym warto wspomnieć znajduje się w ośrodku narciarskim „Harenda". W „Harendzie" są tak naprawdę przygotowane 4 wyciągi - 1 krzesełkowy i 3 orczykowe. Jest to idealne miejsce dla osób, które dopiero uczą się jazdy na dwóch lub jednej desce. To są tylko przykłady kilku wyciągów znajdujących się w Zakopanem. Na całym Podhalu jest ich znacznie więcej, stąd tylu turystów wybiera zimą właśnie polskie góry.