Odkryj Zakopane
Odkryj Zakopane
Reklama
Wypocznij i odpręż się w SPA. Zobacz najlepsze pakiety spa Wybieraj i rezerwuj już dziś!
Informacje
Co zwiedzić?
Polecane
Zakopane - wyciągi narciarskie w okolicy: Białka Tatrzańska
Zakopane jest miejscem, do którego w okresie zimowym następuję migracja wielbicieli sportów zimowych. Nie ma wątpliwości, że miasto jest centrum rozrywkowym Podhala. Nie jest jednak jedyną miejscowością, w której da się pozjeżdżać na nartach czy snowboardzie. W okolicy Zakopanego znajduje się przecież zarówno Białka Tatrzańska jak i Bukowina Tatrzańska - obie miejscowości słyną z profesjonalnie przygotowanych stoków narciarskich.

W Białce Tatrzańskiej znajduje się klika ośrodków narciarskich, o których warto wspomnieć. Pierwszym, który przychodzi do głowy jest na pewno „Kotelnica". Po pierwsze primo: w ośrodku znajduje się 7 wyciągów - 4 krzesełkowe, 1 talerzowy i 2 orczykowe; największy wyciąg ma długość 1380 m! Poza tym trasy są odpowiednio oświetlone (dodatkowa frajda dla miłośników wieczornych zjazdów), są ratrakowane, znajduje się przy nich szkoła narciarska, punkt medyczny oraz restauracja i hotel.

Zaletą, która powinna być standardem w miejscach odwiedzanych przez turystów, jest możliwość opłaty za usługi kartą (niestety nie wszystkie stoki są jeszcze wyposażone w polcard - co jest czasami bardzo denerwujące). Dodatkowo w „Kotelnicy" wcale nie jest drogo! Karnety dwudniowe można nabyć za 150 zł, a czterodniowe za 260 zł! 

Ciekawym ośrodkiem w Białce Tatrzańskiej, o którym również warto wspomnieć jest obiekt o wdzięcznej nazwie „Bania". Może i nazwa nie kojarzy się z narciarstwem tylko bardzie z nocnymi hulankami, ale co z tego! Ośrodek jest kapitalny - wyposażony w 4 wyciągi: 1 krzesełkowy, 1 orczykowy, 1 talerzykowy oraz 1 do snowtubingu (można powiedzieć, że jest to profesjonalna odmiana jazdy na oponach - wsiadamy do specjalnego pontonu i na tym nasz wpływ na sytuację się kończy). „Bania" daje zatem możliwość zabawy zarówno profesjonalnym narciarzom czy snowboarderom, jak również osobom, które w życiu nie miały takiego sprzętu na nogach.